Ολοκληρώθηκε το 2ο Athens Sports Hall 1on1

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Μπάσκετ - Αγόρια
15 Ιουλίου 2017

Πολύ δυνατά παιχνίδια επεφύλαξε η φάση των τελικών στο 2ο τουρνουά 1on1 του Athens Sports Hall που διεξήχθη με την συμμετοχή 43 αθλητών όλων των ηλικιακών κατηγορίων τις οποίες είχαν προαναγγείλει οι διοργανωτές. Το «μονό» ήταν ανέκαθεν άκρως ανταγωνιστικό, ειδικά όταν έπαιζαν ισάξιοι αντίπαλοι και αυτό συνέβη και στις εγκαταστάσεις του Athens Sports Hall στον Κολωνό.

Παρά το νεαρό της ηλικίας τους, οι αθλητές προσέφεραν πλούσιες μονομαχίες και ωραίο θέαμα σε ένα τουρνουά που ήταν πέρα από όλα τα άλλα και πολύ αθλητικό, καθώς όσοι έφτασαν μέχρι την τελική φάση έπαιξαν συνολικά 8 παιχνίδια σε δυο ημέρες!.

Όπως προκύπτει από τα αποτελέσματα, πολλά ήταν τα παιχνίδια που κρίθηκαν στο σουτ.

Τα αποτελέσματα ανά όμιλο:

 Α' όμιλος 2004-5

1η αγωνιστική: Φωτίου-Νικολάου 5-3, Μπόζιαρης-Καρελιώτης 4-6, Τσιούτσιας-Σπυρόπουλος 5-4, Δενδρινός-Φάκος 12-3

2η αγωνιστική: Φωτίου-Καρελιώτης 7-8, Φάκος-Νικολάου 6-2, Τσιούτσιας-Νπόζιαρης 8-5, Σπυρόπουλος-Δενδρινός 0-9

3η αγωνιστική: Φωτίου-Μπόζιαρης 2-4, Νικολάου-Καρελιώτης 7-8, Τσιούτσιας-Δενδρινός 8-11, Σπυρόπουλος-Φάκος 5-7

4η αγωνιστική: Φωτίου-Φάκος 7-6, Νικολάου-Τσιούτσιας 9-7, Μπόζιαρης-Σπυρόπουλος 5-8, Καρελιώτης-Δενδρινός 5-10

5η αγωνιστική: Δενδρινός-Φωτίου 7-2, Καρελιώτης-Σπυρόπουλος 3-7, Νικολάου-Μποζιάρης 4-6, Τσιούτσιας-Φάκος 10-9

6η αγωνιστική: Δενδρινός-Μποζιάρης 13-1, Σπυρόπουλος-Νικολάου 7-4, Φάκος-Καρελιώτης 4-5, Τσιούτσιας-Φωτίου 6-4

Βαθμολογία: Δενδρινός 6/0, Καρελιώτης 5/1, Τσιούτσιας 3/3, Φωτίου 2/4, Φάκος 2/4, Μποζιάρης 2/4, Σπυρόπουλος 2/4, Νικολάου 1/5

Β' όμιλος 2002-3

1η αγωνιστική: Κυριακού-Συντέτας 7-6, Κρατημένος-Ουκμέντε 4-11, Λιακατής-Τζαβέλας 9-5, Δημητρίου-Κλάρας 3-4, Βρακατσέλης-Στραγάλης 11-2, Σκόρδος-Καλδής 9-4, Γιώτης-Κορυφίδης 6-4

2η αγωνιστική:  Κυριακού-Ουκμέντε 11-13, Κρατημένος-Συντέτας 2-14, Λιακατής-Κλάρας 14-11, Τζαβέλας-Δημητρίου 8-2, Σκόρδος-Γιώτης 12-11, Καλδής-Βρακατσέλης 7-6, Στραγάλης-Κορυφίδης 6-9

3η αγωνιστική: Κυριακού-Κλάρας 5-8, Συντέτας-Δημητρίου 8-7, Λιακατής-Ουκμέντε 5-7, Κρατημένος-Τζαβέλας 5-12, Σκόρδος-Στραγάλης 8-3, Γιώτης-Καλδής 8-7, Κορυφίδης-Βρακατσέλης 11-7

4η αγωνιστική: Κυριακού-Τζαβέλας 6-3, Συντέτας-Κλάρας 3-7, Δημητρίου-Κρατημένος 7-3, Λιακατής-Κορυφίδης 12-7, Σκόρδος-Βρακατσέλης 8-7, Καλδής-Ουκμέντε 8-7, Στραγάλης-Κρατημένος 4-5

5η αγωνιστική: Κυριακού-Βρακατσέλης 9-8, Σκόρδος-Ουκμέντε 6-5, Καλδής-Λιακατής 9-5, Συντέτας-Τζαβέλας 10-11, Στραγάλης-Δημητρίου 4-7, Κορυφίδης-Κλάρας 7-5

6η αγωνιστική: Στραγάλης-Συντέτας 2-7, Κρατημένος-Λιακατής 2-16, Καλδής-Κυριακού 6-2, Βρακατσέλης-Κλάρας 7-6, Ουκμέντε-Τζαβέλας 9-7, Σκόρδος-Κορυφίδης 8-6

Βαθμολογία: Σκόρδος 6/0, Καλδής 5/1, Λιακατής 4/2, Ουκμέντε 4/2, Κλάρας 3/3, Κυριακού 3/3, Κορυφίδης 3/3, Τζαβέλας 3/3, Συντέτας 3/3, Δημητρίου 2/4, Βρακατσέλης 2/4, Στραγάλης 1/5, Κρατημένος 0/6, Γιώτης 2/1 (Αποχώρησε τραυματίας)

Γ' όμιλος 2000-2001

1η αγωνιστική: Κούρος-Αλεξάκης 8-5, Κλάρας-Τσίκας 2-9, Χριστοφορίδης-Σταϊκόπουλος 8-12, Αντύπας-Σκαρπέλης 10-15

2η αγωνιστική: Κούρος-Κλάρας 15-6, Τσίκας-Σκαρπέλης 5-8, Σταϊκόπουλος-Αντύπας 7-8, Χριστοφορίδης-Αλεξάκης 8-4

3η αγωνιστική: Κούρος-Τσίκας 11-10, Σταϊκόπουλος-Κλάρας 8-7, Αντύπας-Χριστοφορίδης 11-12, Σκαρπέλης-Αλεξάκης 7-5

4η αγωνιστική: Κούρος-Χριστοφορίδης 13-4, Τσίκας-Αλεξάκης 11-8, Αντύπας-Κλάρας 7-6, Σταϊκόπουλος-Σκαρπέλης 4-12

5η αγωνιστική: Κούρος-Σταϊκόπουλος 8-7, Χριστοφορίδης-Σκαρπέλης 4-7, Κλάρας-Αλεξάκης 2-6, Τσίκας-Αντύπας 6-7

6η αγωνιστική: Κούρος-Σκαρπέλης 7-6, Αλεξάκης-Αντύπας 4-5, Τσίκας-Σταϊκόπουλος 6-7, Χριστοφορίδης-Κλάρας 12-8

Βαθμολογία: Κούρος 6/0, Σκαρπέλης 5/1, Χριστοφορίδης 4/2, Τσίκας 2/4, Αντύπας 3/3, Σταϊκόπουλος 2/4, Αλεξάκης 1/5, Κλάρας 0/6

Δ' όμιλος 1999+

1η αγωνιστική: Προκόπος-Χριστοφορίδης 7-8, Φωτιάδη-Κόγιας 9-8, Σπανός-Δρουχούτος 4-6, Καλογερόπουλος-Πρίφτης 11-9, Γεωργούλης-Καζάκου 5-7, Λυράκης-Γεωργακόπουλος 6-14

2η αγωνιστική: Προκόπος-Σπανός 13-14, Χριστοφορίδης-Δρουχούτος 8-5, Φωτιάδης-Καζάκου 5-8, Γεωργούλης-Λυράκης 20-5, Κόγιας-Πρίφτης 12-10, Γεωργακόπουλος-Καλογερόπουλος 15-8

3η αγωνιστική: Προκόπος-Καλογερόπουλος, 8-5 Κόγιας-Σπανός 8-5, Φωτιάδης-Πρίφτης 10-14, Λυράκης-Καζάκου 5-10, Γεωργακόπουλος-Χριστοφορίδης 11-8, Δρουχούτος-Γεωργούλης 6-12

4η αγωνιστική: Πρίφτης-Προκόπος 20-22, Σπανός-Καλογερόπουλος 7-13, Γεωργούλης-Κόγιας 12-6, Φωτιάδης-Δρουχούτος 7-3, Χριστοφορίδης-Λυράκης 9-10, Καζάκου-Γεωργακόπουλος 9-13

5η αγωνιστική: Πρίφτης-Δρουχούτος 13-5, Λυράκης-Σπανός 9-3, Καζάκου-Κόγιας 8-2, Καλογερόπουλος-Γεωργούλης 10-9, Χριστοφορίδης-Φωτιάδης 8-5, Γεωργακόπουλος-Προκόπος 13-8

6η αγωνιστική: Δρουχούτος-Λυράκης 4-8, Πρίφτης-Χριστοφορίδης 5-8, Καζάκου-Καλογερόπουλος 7-14, Κόγιας-Προκόπος 11-10, Φωτιάδης-Σπανός 10-3, Γεωργακόπουλος-Γεωργούλης 8-9

Βαθμολογία: Γεωργακόπουλος 5/1, Καλογερόπουλος 5/1, Καζάκου 4/2, Γεωργούλης 4/2, Χριστοφορίδης 4/2, Κόγιας 3/3, Φωτιάδης 3/3, Λυράκης 3/3, Πρίφτης 2/4, Προκόπος 1/5, Δρουχούτος 1/5, Σπανός 0/6

Προημιτελικοί

Α' όμιλος: (Top 6) Δενδρινός-Μποζιάρης 13-5, Καρελιώτης-Φάκος 7-3, Τσιούτσιας-Σπυρόπουλος 4-3

Β' όμιλος: Σκόρδος-Συντέτας 11-2, Καλδής-Τζαβέλας 9-6, Ουκμέντε-Κλάρας 6-7, Λιακατής-Κορυφίδης 9-2

Γ' όμιλος: Απευθείας ημιτελικοί

Δ' όμιλος: Γεωργακόπουλος-Φωτιάδης 12-6, Καλογερόπουλος-Πρίφτης 11-10, Καζάκου-Κόγιας 11-7, Γεωργούλης-Χριστοφορίδης 8-6

Ημιτελικοί:

Α' όμιλος: Γκρουπ 3 αθλητών: Δενδρινός-Καρελιώτης 9-0, Δενδρινός-Τσιούτσιας 10-7, Τσιούτσιας-Καρελιώτης 7-6

Β' όμιλος: Σκόρδος-Λιακατής 7-4, Καλδής-Κλάρας 4-3

Γ' όμιλος: Κούρος-Αντύπας 11-10, Σκαρπέλης-Χριστοφορίδης 11-7

Δ' όμιλος: Γεωργακόπουλος-Γεωργούλης 12-10, Καλογερόπουλος-Καζάκου 9-11

Τελικοί:

Α' όμιλος: Δενδρινός-Τσιούτσιας 10-8

Β' όμιλος: Σκόρδος-Καλδής 9-6

Γ' όμιλος: Κούρος-Σκαρπέλης 5-8

Δ' όμιλος: Γεωργακόπουλος-Καζάκου 14-16



 


Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 194 επισκέπτες και κανένα μέλος