Νίκες για Φάρο, Πανιώνιο, Ηρακλή. HD Video!

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Μπάσκετ
26 Μαρτίου 2017

Σε απόσταση ενός βαθμού από τον τρίτο Δούκα έφτασε ο Φάρος νικώντας τον με 96-82, υπερκαλύπτοντας και τη διαφορά των επτά πόντων από τον πρώτο γύρο. Ο πρωτοπόρος Πανιώνιος πέρασε σχετικά εύκολα από τα Πεύκα με 64-56 απέναντι στους Μαχητές, ενώ ο Ηρακλής συνεχίζει δεύτερος συντρίβοντας με 94-64 το καταδικασμένο Παγκράτι. Σπουδαία νίκη στη μάχη για την πέμπτη θέση των play offs πήρε ο Αίολος Αστακού με 84-70 απέναντι στον Εθνικό, ενώ συνεχίζει να ελπίζει το Ψυχικό που επιβλήθηκε 71-69 της ΑΕΛ στη Λάρισα και ο Χολαργός που νίκησε δύσκολα τον Αρκαδικό με 79-78.

Χολαργός-Αρκαδικός 79-78 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Κοτσίμπος (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 21-14, 39-35, 56-48, 79-78.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 17 (2), Μαράντος, Μποχωρίδης 6 (2), Πόπαντιτς 5 (1), Καλλινικίδης 10 (2), Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 8 (1), Γκιζόγιαννης 10 (3), Τζακόπουλος 14 (1), Αποστολίδης 4.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 13 (1), Πίνης 7 (1), Τσακαλέρης 3 (1), Κουρέπης, Προδρόμου 19, Ναούμης 18 (3), Γαρμπής 4, Τζουγκαράκης 14.

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 56-64
Διαιτητές: Ξενικάκης-Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας (Τσιοπάνος)
Δεκάλεπτα: 13-20, 23-38, 40-52, 56-64.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 2, Βαρδής, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 12 (1), Καλαμπάκας, Δίπλαρος 17 (1), Τάταρης 8, Τζαουάρα 15 (1).
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 10, Νοέας 9 (1), Νικολακόπουλος, Πελεκάνος, Μπάρλος 9 (1), Σακελλαρίου 7, Καρύδας 13 (2), Μίχαλος 3 (1), Μπιλλής 2, Ματαλών 5 (1), Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης 4.

Ηρακλής-Παγκράτι 94-64
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Ντούρας (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 25-14, 52-21, 74-43, 94-64
Ηρακλής (Αλεξανδρής):Αγγελακόπουλος 9, Γιαννακίδης 16 (4), Τότσιος 8, Ονάσογλου 10 (1), Δέσπος 9, Χρυσόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 5 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης 4, Χείλαρης 14 (2), Καλαϊτζίδης 7 (1).
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες, Σκουφής 24 (4), Λυμπερέας 2, Εζόμο 5, Λεκάκης 4, Κοντόγιωργας 6 (2), Ραλλάτος 23.

Φάρος-Δούκας 96-82
Διαιτητές: Σχινάς-Καλδίρης-Μαγκλογιάννης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 25-18, 56-40, 75-63, 96-82.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 15, Κουντουράς, Καράμπουλας 17 (2), Βασιλόπουλος 10 (1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 12 (1), Κακαρούδης 20 (4), Δημάκος 22 (4), Κατούφας, Παπαδόπουλος.
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 6 (2), Καυκής 9 (1), Κυρίτσης 25 (1), Κουκάς, Ράπτης 9 (1), Κανονίδης 11, Κομποδιέτας 10 (1), Μολφέτας, Ρούμπιο 12.

Αίολος Αστακού-Εθνικός 84-70
Διαιτητές: Παφίλης-Δημόπουλος-Τσιαπλής (Τζιμογιάννης)
Δεκάλεπτα: 23-28, 48-36, 71-59, 84-70.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4 (1), Κουμπούρας 17 (1) Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 7 (1), Κακλαμάνος 18 (4), Κιτσούλης 6, Κασαμπαλής 8, Χαρισμίδης 12, Γκιζόγιαννης 5 (1).
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 13 (2), Αντωνάκης 10 (2), Κόκκαλης 18 (3), Λάανε 12 (3), Οικονομόπουλος 2, Μαχαίρας 11 (1), Χάλαρης, Δρόσος 2.

ΑΕ Λάρισας-Ψυχικό 69-71
Διαιτητές: Μπήτης-Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 29-21, 38-42, 58-51, 69-71.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 9 (3), Πολίτης 3 (1), Καρατάσιος, Σταμπουλής, Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 12, Τσιλούλης 11 (2), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 13 (1), Θορστέινσον 12.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 12 (2), Αχής 4, Παπανικολάου 20 (3), Σακελλαρίου 5 (1), Βλάχος, Ιορδάνου, Μουράτος 15 (2), Σμάιλαγκιτς 9, Σίνης, Τσιώκος 6, Βλαδίτσης.

Καβάλα-Ηράκλειο 69-65
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Λόρτος-Τζίμα (Σιμητόπουλος)
Δεκάλεπτα: 21-19, 42-32, 54-44, 69-65.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 8, Κελαϊδής 13 (1), Μάζουρτσακ 18 (2), Μανάκας, Κυριακού, Κουμλέλης 5 (1), Γκέλιος 9 (1), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 13.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Παπαδάκης 1, Τσερκιτζόγλου 7 (1), Μαραγκάκης 3, Πετράκης 10 (1), Κουπίδης 13 (1), Λόλας 5, Λιανός 11, Λάτοβιτς 9, Πάλλης 6.

Αμύντας-ΓΣ Λαρισαίων 1928 79-62
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 18-19, 44-26, 65-45, 79-63
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 16 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 8 (2), Κουκουνιάς 10, Βαρδιάνος 5 (1), Μανσαράι 9, Δορκοφίκης 1, Παπαδούλης, Μπάρμπας 2, Βογιατζής, Καμπούρης 4.
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Τόζιος, Συνετός, Νίκολιτς, Τσούμας, Τσουράκης 8, Κούτρας 3, Μπέμπης 6 (2), Χαιρετίδης, Γουμενόπουλος, Γκιουλέκας 20 (3), Σπυρόπουλος 8.

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 44 (21-2)
2. Ηρακλής 43 (20-3)
3. Δούκας 42 (19-4)
4. Φάρος 41 (18-5)
5. Αίολος 37 (14-9)
6. Εθνικός 35 (12-11)
7. Ψυχικό 35 (12-11)
8. Χολαργός 35 (12-11)
9. Αμύντας 34 (11-12)
10. ΑΕΛ 33 (10-13)
11. Μαχητές 31 (8-15)
12. Καβάλα 30 (7-16)
13. Αρκαδικός 30 (7-16)
14. Ηράκλειο 29 (6-17)
15. ΓΣ Λαρισαίων 28 (5-18)
16. Παγκράτι 25 (2-21)

 


 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Σπουδαίες μεταγραφικές ενισχ...

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Μετά από 3 Ευρωπαϊκούς τίτλο...

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Το ξεκίνημα της δεύτερης μέρ...

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Με το ύψος του δεκάθλου ξεκί...

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Το ξεκίνημα του Δεκάθλου παί...

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Τρεις τελικούς περιλαμβάνει ...

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Η συμμετοχή της Μαρίας Μπελι...

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Το απογευματινό πρόγραμμα στ...



ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται ...

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

Την απόφοιτο του Ουέστερν Κε...

Το πρόγραμμα  της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα του φετινού πρω...

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Τέσσερα είναι τα ζευγάρια πο...

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Πολύ ενδιαφέρον θα είναι και...

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Η νέα ομάδα του Τζώρτζη Δικα...

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

Κίνηση ματ για την ΑΕ Πυλαία...

Στον Σπόρτιγκ και η Μαρία Τοτώνη

Στον Σπόρτιγκ και η Μαρία Τοτώνη

Την 17χρονη φόργουορντ Μαρία...

H Κασάντρα Μπράουν στην Ρουζομπέροκ

H Κασάντρα Μπράουν στην Ρουζομπέροκ

Η σπουδαία Καναδέζα φόργουορ...

Δυναμικά στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Δυναμικά στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Συνεχίζει δυναμικά ο Αστέρας...

"Μπαμ" με Μουζάκη η Φιλοθέη Μαγούλας

"Μπαμ" με Μουζάκη η Φιλοθέη Μαγούλας

Η Νατάσα Μουζάκη του Σπόρτιγ...

Επέστρεψε στην Λάρισα η Σολωμού

Επέστρεψε στην Λάρισα η Σολωμού

Επιστρέφει στην Λάρισα και...

Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 330 επισκέπτες και κανένα μέλος