Το Ρύσιο νίκησε την Ολύμπια στην Λάρισα (28-59)!

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Μπάσκετ γυναικών Α2 Βορρά
13 Μαρτίου 2017

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
ΑΟ Σερρών -Πιερικός Αρχέλαος 54-52
ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 46-61
ΑΕ Πυλαίας -ΠΑΣ Γιάννινα 67-43

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Διαιτητές: Τοκμακίδης, Τεμέλκου
Δεκάλεπτα: 15-19, 31-30, 38-46, 49-62
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 16, Σαμαρά 2, Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (3), Κανέλογλου 6, Τσάνταλη 7 (1), Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 2, Κελεκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 9 (1), Ιγγλέζου 5 (1), Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 13 (2), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

ΑΕ Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα 67-43
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-6, 32-18, 47-25, 67-43
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14 (1), Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 17, Ζιβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 18 (3), Πλουμπή
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Τσίπα, Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα 3, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 17 (5), Χρηστάκη 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα 4.

ΑΟ Σερρών-Πιερικός Αρχέλαος 54-52
Διαιτητές: Πλατέλα, Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 12-15, 36-29, 44-43, 54-52
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 13 (1), Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 17, Τζιαμπάζη 15 (5), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 12 (4), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 13, Δημητριάδου

Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 46-61
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 39-43, 46-61
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 6 (1), Παράσχου 4 (1), Βαρσάμη, Αρσένογλου, Γαϊτάνη 22 (1), Γιαντσιώρη 14 (1), Κυριακίδου, Αθανασιάδου
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 9 (1), Ελευθεριάδου 3 (1), Κωτούλα 8 (2), Γιαννούδη 12 (1), Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Γεροστεργίου 7 (1), Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 10, Καρακούλα

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
Διαιτητές: Μπάρδας, Καντερές
Δεκάλεπτα: 8-16, 18-30, 24-37, 28-59
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 11 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 5, Κουτσουνούρη 6, Καλλίδη 4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 9 (1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Τζίκου 13 (1), Μούρτου 11 (1), Ψαρρά 13 (3), Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου 2

Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Μποΐτσης
Δεκάλεπτα: 23-11, 46-21, 68-27, 87-39
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 10 (3), Αγαγιώτη 8 (2), Τότση 2, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 24 (1), Χούτα 2, Ταντουρόφκσα 25 (4), Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 10
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Κααρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 7 (1), Παπαχρυσοβέργη 2, Σουλιώτη 14 (1), Καραλή 10, Καραλίδου Β.

Bαθμολογία
1. Ολυμπιακός Βόλου 37
2. Ηρακλής 36
3. Απόλλων Καλαμαριάς 33
4. Ολύμπια Λάρισας 31
5. AE Πυλαίας 30
6. ΕΟ Σταυρούπολης 27
7. Πιερικός Αρχέλαος 27
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 26
9. Ασπίδα Ξάνθης 25
10. Τιτάνες Δράμας 24
11. ΑΟ Σερρών 23
12. ΠΑΣ Γιάννινα 22

* Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 19/03)
Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Σέρρες
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας


 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Σπουδαίες μεταγραφικές ενισχ...

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Μετά από 3 Ευρωπαϊκούς τίτλο...

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Το ξεκίνημα της δεύτερης μέρ...

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Με το ύψος του δεκάθλου ξεκί...

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Το ξεκίνημα του Δεκάθλου παί...

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Τρεις τελικούς περιλαμβάνει ...

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Η συμμετοχή της Μαρίας Μπελι...

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Το απογευματινό πρόγραμμα στ...



ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Φιλικό με St Thomas College η Αγία Παρασκευή. LIVE!

Φιλικό με St Thomas College η Αγία Παρασκευή. LIVE!

Φιλικό παιχνίδι με το αμερικ...

Ανακοίνωσε Έλενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Ανακοίνωσε Έλενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Η Έλενα Τσινέκε είναι και επ...

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδ...

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 ...

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Την πρώτη του προπόνηση στο...

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται ...

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

Την απόφοιτο του Ουέστερν Κε...

Το πρόγραμμα  της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα του φετινού πρω...

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Τέσσερα είναι τα ζευγάρια πο...

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Πολύ ενδιαφέρον θα είναι και...

Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 279 επισκέπτες και κανένα μέλος