Εύκολα νίκησαν τα φαβορί στο Κύπελλο Χάντμπολ

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Χάντμπολ
01 Δεκεμβρίου 2018

Ολοκληρώθηκαν τα οχτώ από τα δέκα παιχνίδια του 1ου γύρου στο Κύπελλο Ανδρών και τα δύο από τα τέσσερα του Κυπέλλου Γυναικών.

Τα φαβορί προκρίθηκαν και δεν είχαμε εκπλήξεις, κάτι που σημαίνει ότι στα προημιτελικά των ανδρών οδηγούμαστε σε μία οχτάδα «φωτιά» που θα βρίσκονται μέσα όπως όλα δείχνουν οι περισσότερες ομάδες της… πρώτης γραμμής στην Handball Premier με πολλές πιθανότητες να έχουμε κλήρωση με ντέρμπι.

Στο Κύπελλο Γυναικών το ζευγάρι του πρώτου ημιτελικού κρίθηκε με την Αναγέννηση Άρτας να αντιμετωπίζει τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

Κύπελλο Ανδρών

A' φάση - 1ος γύρος (1-2/12/2018)

Τελαμών Σαλαμίνας – ΑΟ Νηρεύς 25-28
ΓΣ Παπασιδέρης - ΑΕΣΧ Πυλαίας 24-29
Πρωτέας Άρτας - Ολυμπιακός ΣΦΠ/ Όμιλος Ξυνή 14-36
Ζαφειράκης Νάουσας - ΑΕΚ 25-36
Αρχέλαος Κατερίνης - ΓΑΣ Κιλκίς 25-31
ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα 26-29
Πανελλήνιος - Διομήδης Άργους 19-21
Αερωπός Έδεσσας - Φοίβος Συκεών 30-22
Ιωνικός ΝΦ – ΧΑΝΘ
Φαίακας Κέρκυρας - Απόλλων Καλαμαριάς

Άνευ αγώνα προκρίνονται ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV και Φίλιππος Βέροιας

Α’ φάση - 2ος γύρος (12/12/2018)
Αερωπός Έδεσσας- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV
Ιωνικός ΝΦ ή ΧΑΝΘ - Φίλιππος Βέροιας
ΓΑΣ Κιλκίς- Ολυμπιακος ΣΦΠ / Όμιλος Ξυνή
Φαίακας Κέρκυρας ή Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΣΧ Πυλαίας

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στους προημιτελικούς ΑΟ Νηρεύς, ΑΕΚ, Διομήδης Άργους και ΑΣΕ Δούκα.

Η κλήρωση των προημιτελικών θα γίνει στις 13 Δεκεμβρίου 2018

Κύπελλο Γυναικών

Προημιτελική φάση (1-2/12/2018)
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας - Βέροια 2017 28-21
ΟΦ Νέας Ιωνίας – ΠΑΟΚ (22-23/12/2018)
Εθνικός Κοζάνης - HONDA Πανόραμα
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Φίλιππος Βέροιας 26-19

Ημιτελική φάση (26-27/1/2019 και 2-3/2/2019)
ΟΦ Νέας Ιωνίας ή ΠΑΟΚ MATECO - Εθνικός Κοζάνης ή HONDA Πανόραμα
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Τελικός (16-17/2/2019)

Στατιστικά

ΠΡΩΤΕΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 14-36
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-6, 4-8, 7-12, 9-13, 9-16 9ημχ), 10-20, 11-22, 11-26, 11-29, 13-33, 14-36
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ντάλας): Γεωργαρλής, Τσέλιος Π. 2, Κουμαραδέλης 1, Σακκάς, Φώτης, Κίτσος 2, Τσέλιος Ν. 1, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 2, Γιαννόπουλος 6, Ρίζος, Βουρλόκας, Καντσης, Κώστας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Λόλας 1, Μάνθος 2, Κρητικός 4, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 7, Τερλέτσκι, Ασβεστάς 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 3, Μπούμπαλο 6, Κόντης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Δεληχρήστος 1, Τσίλης 5.

Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-0. Πέναλτι: 0/0-1/2

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 26-29
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 5-7, 7-10, 9-14, 12-16 (ημχ) 15-18, 20-20, 21-23, 23-25, 24-28, 26-29
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 3, Τσικογιαννόπουλος 1, Λέκκας 1, Πέρρος Γ. 5, Ντούσικος 2, Όρκας 1, Τσαγκούλης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Ιωαννίδης, Βαμβακάς 3, Χάλαρης 7, Πέρρος Κ. 1.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος 4, Αϊβαλιώτης 4, Πολύδωρος , Κολλύρης Ν., Μπραουδάκης, Ταουσάνης Α. , Ταουσάνης Ι. 2, Ντούνης 4, Σαμαράς 2, Λιόλιος 7, Τζανιδάκης, Τσακούλης, Κολλύρης Π., Κεδέρης 3.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Γιαβουρτάς. Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 3/4 – 3/4

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 30-22
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 9-5, 10-9, 13-11, 15-13 (ημχ) 18-16, 20-18, 25-18, 26-18, 28-21, 30-22
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Τζουβαρας Θ. 7, Κράλλης 5, Λάππας, Θεοδωρόπουλος 5, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μησαηλίδης, Κεσίδης 7, Κυριακού 3, Λιόφης, Αρνανιτίδης.
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Τσολάκος): Νεόφυτος, Πατραμάνης, Μαρκατάτος, Μήγγας 1, Πίτσιος, Μέτσης 4, Δέσπος 7, Παπαδόπουλος Θ, Παπαδόπουλος Π, Μπόσκος, Μανωλούδης 3, Σιριγγίδης 1, Δεληζάνος 1, Παπαγεωργίου, Τσιντίδης 3, Χατζηβακαλέλης 2.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου Δίλεπτα: 4-1 Πέναλτι: 1/2-2/6

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ- ΑΕΚ 25-36
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-9, 8-12, 10-17, 11-18 (ημχ), 12-21, 14-24, 16-27, 20-27, 21-33, 25-36
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Μαρμαρά): Βλάχος 5, Διδασκάλου 3, Χατζηγεωργίου 6, Ρότζιος, Πετρίδης 5, Μήτσικας 1, Καραμπέλκος 3, Τζουβάρας, Καραβίτης, Βραχιολίδης 1, Πινακούδης 1, Σιαμίδης, Σιούλης, Μάντσος, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας.
ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 9, Μπεκιάρης 1, Ζαμπούνης, Τσάκαλος 3, Συγγάρης, Μπάλαζ 5, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 4, Μπάγιος, Γιάκομπσεν, Παπαδιονυσίου, Δομπρής 3, Αργυρού 3, Παλεβίτσιους, Μαντζόπουλος 1, Μπαλάσκας 4.
Διαιτητές: Ουζούνης – Παρασκευούδης. Δίλεπτα: 8-3. Πέναλτι: 2/4 – 5/6

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 7-6, 9-10, 11-12, 14-14 (ημχ), 15-16, 17-19, 19-21, 20-23, 22-27, 24-29.
ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα): Γκίκας Γ., Σουρλαντζης Ι., Γκίκας Δ., Σουρλαντζης Δ. 3, Γιάντσα 13, Κωνσταντίνου, Βλάχος 1, Παύλου, Φακίνος 1, Βυθούλκας 3, Λυμπαρδάκης, Δεληκούρας, Καββαλος, Μπότσαρης 1, Παπασπύρου 2, Σκεύης.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Μπάτζιος, Ψωμαθιανός 5, Αντωνιάδης 1, Παπαγεωργίου 4, Κουκμίσης 6, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Τσαναξίδης 1, Πετρίδης, Παπαγεωργίου, Τσόχας, Τερζίδης 1, Αλατσατιανός 4, Σαράφης 2, Χουζούρης, Ελέτα 5.
Διαιτητές: Ανταλής – Ψύλλος. Δίλεπτα: 2-3. Πέναλτι: 2/2 – 5/5

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19-21
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 6-6, 7-8, 10-10, 11-12 (ημχ.), 11-12, 11-16, 13-18, 15-19, 17-20, 19-21
ΠΓΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης, Μπαρμπαράκης 4, Μπαλάσκας, Πανταζής, Σομπιρακούλ 1, Ζάτσε, Νιντερέγγερ, Νικολαϊδης 4, Ζαφείρης, Χατζηγιάννης 6, Μαγκαρουφάκης, Ξανθόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 2. Σιατιρλής, Αλικάκος 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος 1, Αργυρού 4, Τότος 2, Χαντέλης, Χερουβείμ 5, Σμυρνιώτης, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Τσάτσας 1, Μπλάτσος, Δάσκαλος 5.
Διαιτητές: Τόλιος- Κουτσός, Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 3/4-2/2.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 24-31
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 5-9, 9-9, 9-10, 11-13 (ημχ) 14-17, 17-20, 20-22, 22-24, 23-27, 24-31
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σκούφας): Κοσμίδης, Μάνης, Τριανταφύλλου 4, Ξεφτέρης 1, Δράντζιου, Αναστασίου, Εγγλέζος 5, Ραντζέλοβιτς 6, Θυμιόπουλος 1, Τσάβες, Τερζής, Παπανάκος, Καϊμακάμης 6, Σκούφας Δ., Καραδήμος 1,
ΚΙΛΚΙΣ (Λαζαρίδης): Βιλιτζής, Μέγγας 5, Βαφειάδης, Βαφειάδης Β., Μαυρόπουλος 1, Δούγιας 15, Τοκατζόγλου Α, Ιλερής 1, Γιαβασίδης, Σάκκαλης, Τοκατζόγου Β. 3, Πιστόλας, Φαγουρίδης Α., Φαγουρίδης Σ. 2, Κοβλακάς.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 0/0-6/7

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-19
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 6-6, 8-7, 11-8, 12-9 (ημχ), 16-10, 19-12, 21-15, 23-17, 25-18, 26-19
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ιωαννίδου, Ανδρίτσου 7, Παπαδοπούλου, Αναστασίου 2, Μαντζίρη, Παύλου 5, Λαζαρίδου, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 3, Πιπιλακίδου 2, Τροχίδου Χ. 4, Τροχίδου Ελ. 3, Τομίδου, Ζιάκα, Πέγιου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τσικίνας): Νάτσο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 1, Γιαννοπούλου 3, Ανθίτση 1, Καραχαρίση 6, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 1, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 2, Λούρη 2.
Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου. Δίλεπτα: 5-2. Πέναλτι: 1/1 – 1/3

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ- ΒΕΡΟΙΑ 2017
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 7-4, 9-6, 11-7, 11-10 (ημχ), 12-11, 16-13, 19-15, 21-19, 23-21, 28-21.
Αναγέννηση (Γκόλια): Μπαλάφα 9, Σκουτέλα, Καλοϊδή 7, Μάμαλη, Σκάρα, Νούλα 1, Μέγα, Μούρνου 5, Βράτσεβα, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Κουρελή, Τσαουσίδου 4, Μάστακα 2.
Βέροια 2017 (Μακρίδου): Τσιομπάνου 8, Κοτζαχρήστου 1, Μπαντή, Στάμου 1, Βαφειάδου, Δελησάββα 1, Καλμουκίδου 2, Ταϊρίδου, Ανδρονικίδου, Παπαφώτη, Ματαρώνα 6, Νταβίντοβιτς 2.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 1-3. Πέναλτι: 2/4 – 2/3.

SportFm.gr


ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Βαλκανιονίκης η Πόλακ, όριο ο Δημητράκης

Βαλκανιονίκης η Πόλακ, όριο ο Δημητράκης

Το χρυσό μετάλλιο με την Ελέ...

Άγγιξε τα 8μ στο Μπέρμινγκχαμ ο Τεντόγλου

Άγγιξε τα 8μ στο Μπέρμινγκχαμ ο Τεντόγλου

Σταθερός στα μεγάλα άλματα ε...

Τρίτη με ρεκόρ η Νικόλ στο Μπέρμινγκχαμ

Τρίτη με ρεκόρ η Νικόλ στο Μπέρμινγκχαμ

Μια από τις εντυπωσιακότερες...

Πέντε μετάλλια οι Έλληνες στη Βουλγαρία

Πέντε μετάλλια οι Έλληνες στη Βουλγαρία

Με πέντε μετάλλια στις αποσκ...

Τρίτη θέση στο Μπαχρέην η Παπαδημητρίου

Τρίτη θέση στο Μπαχρέην η Παπαδημητρίου

Με το χάλκινο μετάλλιο στις ...

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου

Με εννέα άνδρες και πέντε γυ...

Ο ΣΕΓΑΣ βράβευσε τους κορυφαίους του 2018

Ο ΣΕΓΑΣ βράβευσε τους κορυφαίους του 2018

Οι αθλητές και αθλήτριες που...

Τρομερός Μίλτος Τεντόγλου στην Μαδρίτη!

Τρομερός Μίλτος Τεντόγλου στην Μαδρίτη!

Ο Μίλτος Τεντόγλου πραγματοπ...

Έχασε από τον Μονφίς στην Σόφια ο Τσιτσιπάς

Έχασε από τον Μονφίς στην Σόφια ο Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, δήλωσε...

«Πετούσε» ο Μίλαν Τραΐκοβιτς στο Τορούν

«Πετούσε» ο Μίλαν Τραΐκοβιτς στο Τορούν

Ο Κύπριος πρωταθλητής των υψ...

Βελτιωμένη και δεύτερη η Κυριακοπούλου

Βελτιωμένη και δεύτερη η Κυριακοπούλου

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοπ...

Οβτσάροφ και Σόλια πήραν το Ευρωπαϊκό Τοπ 16

Οβτσάροφ και Σόλια πήραν το Ευρωπαϊκό Τοπ 16

Στη μεγάλη ετήσια διοργάνωση...

Πρώτη στην Καρλσρούη η Στεφανίδη

Πρώτη στην Καρλσρούη η Στεφανίδη

Τον τρίτο της αγώνας στην σε...

Έπιασε το όριο για Γλασκώβη ο Καραλής

Έπιασε το όριο για Γλασκώβη ο Καραλής

Ραντεβού με τους υπόλοιπους ...

Αποκλείστηκε από τον Σαμσόνοφ ο Γκιώνης

Αποκλείστηκε από τον Σαμσόνοφ ο Γκιώνης

Στις θέσεις 5-8 θα αρκεστεί ...

Πρωτιές για Μ.Αλέξανδρο Κορδελιού & Ίριδα

Πρωτιές για Μ.Αλέξανδρο Κορδελιού & Ίριδα

Μεγάλοι πρωταγωνιστές στους ...

Χειρουργήθηκε επιτυχώς ο Κωνσταντινίδης

Χειρουργήθηκε επιτυχώς ο Κωνσταντινίδης

Σε επιτυχή χειρουργική επέμβ...

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20

Τέσσερις αθλητές και πέντε α...


 

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

«Κούρσα» παραμονής για οκτώ «μονομάχους»

«Κούρσα» παραμονής για οκτώ «μονομάχους»

Μένουν ακόμη 8 αγωνιστικές γ...

Παραμένει σταθερά τρίτος ο Παναθηναϊκός

Παραμένει σταθερά τρίτος ο Παναθηναϊκός

Με κορυφαίους τους Χαράλαμπο...

Τεράστιες νίκες για Χίο και Περιστέρι

Τεράστιες νίκες για Χίο και Περιστέρι

Με τον Ολυμπιακό να συνεχίζε...

Μεγάλες νίκες Παμβοχαϊκού και Ηρακλή

Μεγάλες νίκες Παμβοχαϊκού και Ηρακλή

Με σχετική άνεση νίκησε την ...

Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟΚ στην Άρτα!

Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟΚ στην Άρτα!

Το τρίτο Κύπελλο της ιστορία...

Με περίπατο στους «8» η ΑΕΚ στο Challenge Cup

Με περίπατο στους «8» η ΑΕΚ στο Challenge Cup

Δεύτερη νίκη επί της Ραμάτ Χ...

«Βασίλισσα» του Κυπέλλου η Βουλιαγμένη!

«Βασίλισσα» του Κυπέλλου η Βουλιαγμένη!

Η Βουλιαγμένη είναι η νέα Κυ...

Στα Χανιά το Final-4 του Κυπέλλου γυναικών

Στα Χανιά το Final-4 του Κυπέλλου γυναικών

Αποκέντρωση για την φετινή δ...

Δεύτερη νίκη του Ολυμπιακού στην Euroleague

Δεύτερη νίκη του Ολυμπιακού στην Euroleague

Παίζοντας καταπληκτική άμυνα...

Μπήκε στην εξάδα με εύκολη νίκη η Κηφισιά

Μπήκε στην εξάδα με εύκολη νίκη η Κηφισιά

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερ...

Α' Ανδρών: Μετράει αντίστροφα ο ΑΟΠ Φαλήρου

Α' Ανδρών: Μετράει αντίστροφα ο ΑΟΠ Φαλήρου

Το Παλαιό Φάληρο έκανε ακόμα...

Α' Ανδρών: Ξανά ισόβαθμοι ΦΕΑ και Πεύκη

Α' Ανδρών: Ξανά ισόβαθμοι ΦΕΑ και Πεύκη

Μετά την ήττα της προηγούμεν...

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στον Νότο

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στον Νότο

Χωρίς προβλήματα πέρασε από ...

Τεράστιο το ενδιαφέρον στην Α1 γυναικών

Τεράστιο το ενδιαφέρον στην Α1 γυναικών

Ο Ολυμπιακός παρέμεινε αήττη...

Παρέμεινε αήττητος ο Παναθλητικός, πάει Α1

Παρέμεινε αήττητος ο Παναθλητικός, πάει Α1

Μια αγωνιστική λιγότερη για ...



Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 178 επισκέπτες και κανένα μέλος