Με νίκη επί του Πανελληνίου ξεκίνησε ο Δούκας. Videos on air!

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Χάντμπολ
05 Οκτωβρίου 2012

Με το... δεξί ξεκίνησε και ο Δούκας τις φετινές του υποχρεώσεις στην Α1 Ανδρών. Η ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» επικράτησε 23-14 του Πανελληνίου στο τηλεοπτικό ματς της 2ης αγωνιστικής, που διεξήχθη στο Δαϊς, παρά το ότι το σκορ στο τέλος του πρώτου μέρους ήταν 10-10. Η ομάδα του Γιώργου Κρανάκη στο πρώτο μέρος αντιμετώπισε πολλά προβλήματα και αμυντικά και επιθετικά, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε την καλή του άμυνα και την αποβολή του Δημήτρουλα στο 27', φτάνοντας στη νίκη.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 23-14

Τα δεκάλεπτα: 5-6, 5-6, 10-10 (ημχ.), 15-10, 18-11, 23-14

Δούκας (Γιώργος Κρανάκης): Γεωργίου 4, Τόμπρος 2, Τζηράς 4, Γκέρτσος 2, Ζαμπούνης 2, Νικολαΐδης 2, Γεωργιάδης, Στούμπης Δ. 1, Κλέωπας 2, Ντούνης, Αϊβαλιώτης, Κοτελίδας 1, Μαγκαφουράκης, Μισαηλίδης

Πανελλήνιος (Δημήτρης Σκάρλος): Τζανακάκης, Βασιλόπουλος 1, Δημήτρουλας 2, Πανταζής, Παπανίκος 2, Ξηρός, Σαμαράς 4, Παρασκευαΐδης, Μαυροφρύδης, Χελιώτης 1, Μπαρίκος, Αϊβάζης 1, Φυσέκης, Τσιμούρτος, Κατρής, Σομπιρακούλ 3

Διαιτητές: Συρεπίσιος-Μερτινιάν Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 1/3-1/2 Κόκκινη: 26:35 Δημήτρουλας (επικίνδυνο παιχνίδι-δεν κρατήθηκε δελτίο)

Δηλώσεις
Μάριος Τζανακάκης (τερματοφύλακας Πανελληνίου): «Ξεκινήσαμε καλά και όπως είχαμε σχεδιάσει απέναντι σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό και μπορεί να μπει στην τετράδα. Μας επηρέασε η αποβολή του Δημήτρουλα και στο β' ημίχρονο είχαμε λιγότερες επιλογές. Θα παλέψουμε για την παραμονή».

Στάθης Ζαμπούνης (αριστερό εξτρέμ Δούκα): «Μπήκαμε νωθρά και πήγαμε σε ατομικές ενέργειες και νευρικότητα με πολλά χαμένα σουτ. Στο ημίχρονο είπαμε πως πρέπει να κάνουμε το παιχνίδι μας και στο β' ήμασταν καλύτεροι».

Facebook

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

Μαυρομάτης: «Να νοικοκυρέψουμε την ΕΟΠΕ»

Την ανάγκη για ακόμη μεγαλύτ...

Πρώτη νίκη για το Μοσχάτο, 0/3 για τον Οδυσσέα...