Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Στα ημιτελικά Εθνικός, Απόλλων, ΠΑΟΚ και Γλυφάδα

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Πόλο
07 Οκτωβρίου 2018

Απόλλων Σμύρνης-Εθνικός και ΠΑΟΚ-Γλυφάδα θα είναι οι δύο ημιτελικοί του τουρνουά πόλο ανδρών του ΣΕΔΥ, όπως προέκυψε μετά τους τελευταίους αγώνες των δύο ομίλων το βράδυ του Σαββάτου.

Οι δύο ημιτελικοί είναι προγραμματισμένοι για το πρωί της Κυριακής στο κολυμβητήριο του Περιστερίου. Στις 17:00 της Κυριακής θα γίνει στο ίδιο κολυμβητήριο ο μεγάλος τελικός, ενώ στις 16.00 είναι προγραμματισμένος ο «μικρός» τελικός.

Την πρωτιά στον πρώτο όμιλο με «3 στα 3» πήρε ο Απόλλων Σμύρνης που επικράτησε της Γλυφάδας 12-8.

Στον δεύτερο όμιλο, πρώτος τερμάτισε ο ΠΑΟΚ, επίσης, με «3 στα 3», επικρατώντας των Χανίων 10-9.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΟΦΘ – ΝΟ ΧΙΟΥ 7-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-3, 2-1, 1-2

ΟΦΘ: Δανιήλ 1, Φοροτζίδης 1, Πισσίας 2, Μπιτσάκης 1, Αντιβαλίδης 1, Παπαμάνος 1

ΝΟ Χίου: Κιλκίδης 1, Γαβαλάς 1, Blazenic 4, Ντούλος 1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-8

Οκτάλεπτα: 3-0, 2-2, 4-3, 3-3

Απόλλων Σμύρνης: Παπαδόπουλος 2, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 2, Μοσκόφ 1, Σαρτζετάκης 3, Δερμιτζάκης 2, Παπαγεωργίου 2

ΑΝΟ Γλυφάδας: Kyle 2, Κουτσιαλής 1, Γιαννόπουλος 1, Παπασηφάκης 1, Παπανικολάου 1, Παπούκας 1, Χαλυβόπουλος Ι. 1

Η βαθμολογία (Τελική):
1. Απόλλων Σμύρνης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 4
……………………………………
3. ΟΦΘ 2
4. ΝΟ Χίου 1


Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4-12

Οκτάλεπτα: 0-3, 1-2, 0-5, 3-2

ΓΣ Περιστερίου: Γερακούδης 1, Gardizan 2, αναριώτογλου 1

Εθνικός Πειραιά: Τζώρτζης 1, Dokde 1, Λιαπάκης 5, Παπαδόγκωνας 1, Φώσκολος 1, Μπεριστιάνος 1, Πρωτοψάλτης 2

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-9

Οκτάλεπτα: 4-3, 1-1, 1-3, 4-2

ΠΑΟΚ: Ζάτοβιτς 2, Κόχειλας 1, Καρούντζος 1, Σολεϊμανιπάκ 2, Χαραλαμπόπουλος 4

ΝΟ Χανίων: Μπατάκης 1, Νάστραν 2, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 3, Χατζηκυριακάκης 2

Η βαθμολογία (Τελική):
1.ΠΑΟΚ 9
2. Εθνικός Πειραιά 6
…………………………………
3. ΝΟ Χανίων 3
4. ΓΣ Περιστερίου 0

Το πρόγραμμα της Κυριακής (7/10):

Πρωί: 9.00 Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός Πειραιά (Ημιτελικός), 10.00 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας (Ημιτελικός), 11.00 ΟΦΘ – ΝΟ Χανίων (θέσεις 5η-6η), 12.00 ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου (θέσεις 7η-8η)

Απόγευμα: 16.00 «μικρός» τελικός, 17.00 μεγάλος τελικός