Με ντέρμπι ξεκινάνε οι γυναίκες στην Volleyleague

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Βόλεϊ
20 Ιουλίου 2018

Από εκεί που τελείωσε το περσινό πρωτάθλημα, ξεκινά το φετινό καθώς στην σημερινή κλήρωση της Α1 γυναικών που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση έβγαλε ντέρμπι.

Την 1η αγωνιστική ο νταμπλούχος Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Άρη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

Πανναξιακός - Κόρινθος

Ηλυσιακός - Θέτιδα Βούλας

Μαρκόπουλο - Πορφύρας

ΓΣ Ηλιούπολης - Αίας Ευόσμου

Ολυμπιακός - Άρης

Μακεδόνες Αξιού - ΑΟ Θήρας

2η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Πανναξιακός

Κόρινθος - Ηλυσιακός

Θέτιδα Βούλας - Μαρκόπουλο

Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης

Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός

ΑΟ Θήρας - Άρης

3η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

Ηλυσιακός - Μακεδόνες Αξιού

Μαρκόπουλο - Κόρινθος

ΓΣ Ηλιούπολης - Θέτιδα Βούλας

Ολυμπιακός - Πορφύρας

Άρης - Αίας Ευόσμου

Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας

4η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Μαρκόπουλο

Πανναξιακός - Ηλυσιακός

Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης

Θέτιδα Βούλας - Ολυμπιακός

Πορφύρας - Άρης

ΑΟ Θήρας - Αίας Ευόσμου

5η αγωνιστική (21 Νοεμβρίου)

ΓΣ Ηλιούπολης - Μακεδόνες Αξιού

Μαρκόπουλο - Πανναξιακός

Ολυμπιακός - Κόρινθος

Άρης - Θέτιδα Βούλας

Αίας Ευόσμου - Πορφύρας

Ηλυσιακός - ΑΟ Θήρας

6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Ολυμπιακός

Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης

Ηλυσιακός - Μαρκόπουλο

Κόρινθος - Άρης

Θέτιδα Βούλας - Αίας Ευόσμου

ΑΟ Θήρας - Πορφύρας

7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

Άρης - Μακεδόνες Αξιού

Ολυμπιακός - Πανναξιακός

ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός

Αίας Ευόσμου - Κόρινθος

Πορφύρας - Θέτιδα Βούλας

Μαρκόπουλο - ΑΟ Θήρας

8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Αίας Ευόσμου

Πανναξιακός - Άρης

Ηλυσιακός - Ολυμπιακός

Μαρκόπουλο - ΓΣ Ηλιούπολης

Κόρινθος - Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - Θέτιδα Βούλας

9η αγωνιστική (12 Δεκεμβρίου)

Πορφύρας - Μακεδόνες Αξιού

Αίας Ευόσμου - Πανναξιακός

Άρης - Ηλυσιακός

Ολυμπιακός - Μαρκόπουλο

Θέτιδα Βούλας - Κόρινθπς

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας

10η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Θέτιδα Βούλας

Πανναξιακός - Πορφύρας

Ηλυσιακός - Αίας Ευόσμου

Μαρκόπουλο - Άρης

ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός

ΑΟ Θήρας - Κόρινθος

11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

Κόρινθος - Μακεδόνες Αξιού

Θέτιδα Βούλας - Πανναξιακός

Πορφύρας - Ηλυσιακός

Αίας Ευόσμου - Μαρκόπουλο

Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης

Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας

12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

Κόρινθος - Πανναξιακός

Θέτιδα Βούλας - Ηλυσιακός

Πορφύρας - Μαρκόπουλο

Αίας Ευόσμου - ΓΣ Ηλιούπολης

Άρης - Ολυμπιακός

ΑΟ Θήρας - Μακεδόνες Αξιού

13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Πανναξιακός - Μακεδόνες Αξιού

Ηλυσιακός - Κόρινθος

Μαρκόπουλο - Θέτιδα Βούλας

ΓΣ Ηλιούπολης - Πορφύρας

Ολυμπιακός - Αίας Ευόσμου

Άρης - ΑΟ Θήρας

14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

Μακεδόνες Αξιού - Ηλυσιακός

Κόρινθος - Μαρκόπουλο

Θέτιδα Βούλας - ΓΣ Ηλιούπολης

Πορφύρας - Ολυμπιακός

Αίας Ευόσμου - Άρης

ΑΟ Θήρας - Πανναξιακός

15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Μαρκόπουλο - Μακεδόνες Αξιού

Ηλυσιακός - Πανναξιακός

ΓΣ Ηλιούπολης - Κόρινθος

Ολυμπιακός - Θέτιδα Βούλας

Άρης - Πορφύρας

Αίας Ευόσμου - ΑΟ Θήρας

16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

Μακεδόνες Αξιού - ΓΣ Ηλιούπολης

Πανναξιακός - Μαρκόπουλο

Κόρινθος - Ολυμπιακός

Θέτιδα Βούλας - Άρης

Πορφύρας - Αίας Ευόσμου

ΑΟ Θήρας - Ηλυσιακός

17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

Ολυμπιακός - Μακεδόνες Αξιού

ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός

Μαρκόπουλο - Ηλυσιακός

Άρης - Κόρινθος

Αίας Ευόσμου - Θέτιδα Βούλας

Πορφύρας - ΑΟ Θήρας

18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

Μακεδόνες Αξιού - Άρης

Πανναξιακός - Ολυμπιακός

Ηλυσιακός - ΓΣ Ηλιούπολης

Κόρινθος - Αίας Ευόσμου

Θέτιδα Βούλας - Πορφύρας

ΑΟ Θήρας - Μαρκόπουλο

19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

Αίας Ευόσμου - Μακεδόνες Αξιού

Άρης - Πανναξιακός

Ολυμπιακός - Ηλυσιακός

ΓΣ Ηλιούπολης - Μαρκόπουλο

Πορφύρας - Κόρινθος

Θέτιδα Βούλας - ΑΟ Θήρας

20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

Μακεδόνες Αξιού - Πορφύρας

Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου

Ηλυσιακός - Άρης

Μαρκόπουλο - Ολυμπιακός

Κόρινθος - Θέτιδα Βούλας

ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης

21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

Θέτιδα Βούλας - Μακεδόνες Αξιού

Πορφύρας - Πανναξιακός

Αίας Ευόσμου - Ηλυσιακός

Άρης - Μαρκόπουλο

Ολυμπιακός - ΓΣ Ηλιούπολης

Κόρινθος - ΑΟ Θήρας

22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

Μακεδόνες Αξιού - Κόρινθος

Πανναξιακός - Θέτιδα Βούλας

Ηλυσιακός - Πορφύρας

Μαρκόπουλο - Αίας Ευόσμου

ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης

ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός

Το πρωτάθλημα της Pre League θα ξεκινήσει με ένα μεγάλο ματς, αφού ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ. Η πρώτη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το Σαββατοκύριακο 20/21 Οκτωβρίου.

1η αγωνιστική - 20/21 Οκτωβρίου

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Λαμίας 2013

Ηρακλής Κηφισιάς - ΓΑΣ Μεσσαράς

Πανιώνιος - ΑΟ Αιγάλεω

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΕΚ

ΧΑΝΘ - ΖΑΟΝ

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Πήρε τον τίτλο στην Σανγκάη ο Τζόκοβιτς

Πήρε τον τίτλο στην Σανγκάη ο Τζόκοβιτς

Η χρονιά δεν ξεκίνησε και πο...

Στους 16 και στο ομαδικό ο Σγουρόπουλος

Στους 16 και στο ομαδικό ο Σγουρόπουλος

Πραγματοποίησε έναν ακόμα στ...

Θρίαμβος για την Μπογκόρια του Γκιώνη

Θρίαμβος για την Μπογκόρια του Γκιώνη

Από το καλό στο καλύτερο πηγ...

«Αργυρός» ο Θώμογλου στο Μπουένος Άιρες

«Αργυρός» ο Θώμογλου στο Μπουένος Άιρες

Το αργυρό μετάλλιο στα 200 μ...

Στους «16» του master της Σαγκάης ο Τσιτσιπάς

Στους «16» του master της Σαγκάης ο Τσιτσιπάς

Ακόμη ένα σπουδαίο παιχνίδι ...

«Χάλκινη» η Φανή Τζέλη στην Αργεντινή

«Χάλκινη» η Φανή Τζέλη στην Αργεντινή

Η Φανή Τζέλη κατέκτησε τελικ...

Επιτυχημένο το 1ο Multisport Triathlon Salamina

Επιτυχημένο το 1ο Multisport Triathlon Salamina

Με επιτυχία διοργανώθηκε την...

Για τις θέσεις 5-8 θα παίξει ο Σγουρόπουλος

Για τις θέσεις 5-8 θα παίξει ο Σγουρόπουλος

Στα προημιτελικά σταμάτησε η...

Προκρίθηκε με 3 στα 3 ο Σγουρόπουλος

Προκρίθηκε με 3 στα 3 ο Σγουρόπουλος

Πρώτος στόχος επετεύχθη για ...


 

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Αποκλείστηκε με δεύτερη ήττα ο Διομήδης

Αποκλείστηκε με δεύτερη ήττα ο Διομήδης

Εκτός Ευρώπης έμεινε ο Διομή...

«Περίπατος» Ολυμπιακού, διπλό ο ΝΟΒ με ΠΑΟΚ

«Περίπατος» Ολυμπιακού, διπλό ο ΝΟΒ με ΠΑΟΚ

Δε δυσκολεύτηκε ο Ολυμπιακός...

«Βόλτα» στην Πυλαία έκανε ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV

«Βόλτα» στην Πυλαία έκανε ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV

Σε τρεις δόσεις πραγματοποιε...

Συνετρίβη ο Διομήδης Άργους στην Ρωσία

Συνετρίβη ο Διομήδης Άργους στην Ρωσία

Ο Διομήδης Άργους έχασε 38-1...

Έχασε η Γκιόρ, διέπρεψε η Σπανού!

Έχασε η Γκιόρ, διέπρεψε η Σπανού!

Την πρώτη της εμφάνιση με ...

Σε πελάγη ευτυχίας πλέουν στον Ολυμπιακό!

Σε πελάγη ευτυχίας πλέουν στον Ολυμπιακό!

O Γιώργος Παντελάκης παρουσι...

Ανάμεσα σε μεγαθήρια ο Ολυμπιακός!

Ανάμεσα σε μεγαθήρια ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός μετά το τεράστι...

Στις κορυφαίες της Ευρώπης ο Ολυμπιακός!

Στις κορυφαίες της Ευρώπης ο Ολυμπιακός!

Η Ιστορία επαναλήφθηκε! Με κ...

Στους ομίλους του Eurocup η Νίκη Λευκάδας!

Στους ομίλους του Eurocup η Νίκη Λευκάδας!

Η Νίκη Λευκάδας αντιμετώπισε...



Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 228 επισκέπτες και κανένα μέλος